WOLONTARIAT

Do realizacji zadania stworzenia wydarzenia jakim jest rodzinny piknik Wolski Korowód 2019 – #PodajDalej! w Parku Sowińskiego w dniu 19 maja 2019 poszukujemy wolontariuszy, którzy wesprą Fundacje Kreatywni w Działaniu w realizacji tego przedsięwzięcia.

Wolski Korowód jest to wydarzenie, które odbędzie się w Parku Sowińskiego po raz 13, gdzie organizacje pozarządowe, instytucje oraz działalności prywatne mogą prezentować swoją ofertę skierowaną do wolskich mieszkańców- dzieci, młodzieży, rodzin, dorosłych, seniorów. W ciągu 4 godzin, w miasteczku namiotowym będzie realizowanych wiele działań w tym promujące ofertę pomocową, edukacyjną, kulturalną, promującą zdrowy styl życia oraz aktywność społeczną.

Do realizacji tego ważnego wydarzenia chcielibyśmy zaprosić wolontariuszy, którzy chcieli by włączyć się do następujących zespołów:
– zespół techniczny (wsparcie na bieżąco w sprawach technicznych podczas Wolskiego Korowodu);
– zespół biurowo-informacyjny (realizacja zadań biurowych przed Wolskim Korowodem oraz wsparcie biurowo-informacyjne w trakcie wydarzenia);
– zespół programowy (realizacja zadań animacyjnych podczas Wolskiego Korowodu w namiocie animacyjnym fundacji);
– zespół fotograficzny i filmowy (przygotowanie relacji foto i filmowej z wydarzenia, w tym udział w spotkaniach przygotowawczych);
– zespół promocyjny (który będzie odpowiedzialny za całokształt promocji wydarzenia nie tylko w mediach społecznościowych ale również w lokalnej prasie i w bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami).

Czas, który trzeba poświęcić jest różny w zależności od możliwości wolontariusza oraz zespołu, w który się chce zaangażować.

Zapraszamy serdecznie młodych i tych trochę starszych wolontariuszy, tych co dopiero zaczynają się angażować w wolontariat jak i tych, co już mają za sobą różne akcje.

W ramach przygotowań odbędą się 2/3 spotkania przygotowawcze. Dla naszych wolontariuszy zapewniamy nabycie nowych kompetencji, wspaniałą przygodę, nowe znajomości, przeżycie niezapomnianej przygody, podpisanie umowy wolontariackiej, ubezpieczenia w trakcie umowy, zaświadczenie o odbyciu wolontariatu oraz możliwość pracy w zgranym i kreatywnym zespole! Minimalny wiek wolontariuszy to 16 lat.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: https://bit.ly/2U90yYA

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej Kreatywni w Działaniu oraz pod adresem mailowym: d.szatkowski@kwd.org.pl.

Projekt/wydarzenie jest finansowane ze środków Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Realizacją zadania zajmuje się Fundacja Kreatywni w Działaniu.

ZAPRASZAMY!

#WolskiKorowód #PodajDalej #KreatywniwDziałaniu#MiejskaWola#WarszawaWola#Działamy